אימון הורים וצוותי חינוך

דליה יחיאל

אימון להורים וצוותי חינוך בגישה המחברת שלושה עולמות תוכן:

 אימון מנטלי. חינוך מונטסורי.  

פסיכולוגיה חיובית.

לצד התאוריה, מעניק החיבור כלים פרקטיים לגידול ילדים בטוחים, עצמאים, יוזמים, חושבים, יצירתיים, עם יכולת פתרון בעיות,

 תוך כדי הבנה והכלה של צרכי ההורים והמחנכים בתהליך.

 

קצת עלי

במקביל, אני מעבירה הרצאות וסדנאות לצוותי חינוך המקבלים הסתכלות נוספת על תפקיד המחנך בכיתה, על הקשבה, חיזוק חוזקות, ערכים ועל הדרכים היעילות לעידוד תלמידים. הם רואים הלכה למעשה כי אפשר לנהל כיתה ללא עונשים, צעקות ואיומים.

בכל אחד מהתהליכים בקליניקה, בקבוצות ובבתי הספר, אנחנו עוצרים לחשוב מהם הכלים שאנחנו רוצים להקנות לילדים, לומדים כיצד ניתן לפתח אצל הילדים את תחושת המסוגלות לפתור בעיות, אילו ערכים חשוב לנו להעביר להם ואילו אנשים אנחנו רוצים שהם יגדלו להיות.

אני יודעת, אלו שאלות גדולות ומשמעותיות. אך אני גם יודעת שגישת אמא מאמנת, המבוססת על שלושה תחומי דעת, אימון מנטלי, חינוך מונטסורי ופסיכולוגיה חיובית, מעניקה, בנוסף לבסיס התיאורטי, גם כלים פרקטיים וישימים, כדי שכל אחת ואחד מאיתנו יוכל להשיג את השינוי לו הוא מייחל.

נעים להכיר,

אני דליה, בת 43, נשואה לגור, ואמא של שירה, רוני ואיתמר. אני בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית (B.S.W) מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בעבודה סוציאלית קלינית (M.S.W)  מאוניברסיטת בר- אילן.

 

מאז ומעולם עסקתי בנושאי הורות וחינוך.בתחילת דרכי המקצועית טיפלתי בבני נוער ובהוריהם. עבודה פרטנית בקליניקה, הנחיית קבוצות, העברת סדנאות והרצאות.

לאחר מכן עבדתי במשך שש שנים בעמותת שיעור אחר, המפעילה פרויקטים חינוכיים רחבי היקף בבתי ספר.

גישת אמא מאמנת, אליה נחשפתי לפני שלוש שנים, הוסיפה נדבך משמעותי לחיי האישיים והמקצועיים.

מכיוון שלא יכולתי להשאיר את כל הטוב הזה בביתי, הלכתי ללמוד אימון והתמחות בגישת אמא מאמנת, כדי שאוכל להעביר הלאה את הדברים בצורה המקצועית והטובה ביותר. כיום אני פוגשת בקליניקה אמהות, אבות וזוגות הורים, המתמודדים עם קשיים בתחום ההורות, הורים המרגישים כי קיים פער בין האופן שבו הם דמיינו את ההורות שלהם, לבין האופן שבו הדברים מתנהלים בפועל. הורים שמזהים קשיים אצל ילדיהם, אך לא מוצאים את הדרך הנכונה לסייע להם. הורים שאינם מרוצים מדפוסי התקשורת בבית, הורים שמענישים, צועקים ומאיימים ומבינים שהדרך הזו מעכירה את האווירה ואינה משיגה את התוצאה הרצויה.

 

איך עושים את זה?

בוחרים את הדרך שמתאימה לכם:

 

01

02

03

תהליך אימון בקליניקה

אימון והנחיית קבוצות

אימון לצוותי חינוך

אימון אישי

אימון הורי

(ליחידים או זוג) 

אימון הורי

לקבוצת אמהות

הרצאות להורים

ליווי שנתי

של צוותי חינוך

הרצאות וסדנאות

לצוותי חינוך

 

מה אומרים המתאמנים על התהליך

דליה אהובת ליבי

הגעתי אליך לפני פחות משנה ..בסהכ לפני פחות משנה וככ הרבה השתנה. ביקשתי ממך שנעבוד על האמא שאני רוצה להיות ,לא התכוננתי לכך שנעבור דרך האדם שאני בעצמי רוצה להיות. חיכיתי לפגישות איתך, לא פספסתי אף לא אחת. 

 

ראית אותי , היית איתי , האמנת בי. חיכיתי לסקרנות ושאילת השאלות שלך – כי בכל רגע כזה הרגשתי שאני צומחת. ראית את הכאב והקושי שלי ונתת לי את הביטחון להיות מי ומה שאני ללא שיפוטיות.

 הייתי מבולבלת והארת לי הדרך

היית איתי במלוא ההתרגשות ברגעי סיפוק והצלחה

היית איתי יד ביד והחזרת אותי לעצמי , לחוזקות והבטחון שלי בעצמי ,

לא אמרת או ייעצת לי מה לעשות אלה שוב ושוב החזרת אלי את הפוקוס כי רצית שאצא עם למידה וערך אמיתי

הרגעים איתך היו עבורי לא פחות מרגעים מכוננים , משני חיים

תודה רבה רבה רבה על המקצועיות הבלתי מתפשרת ועל אנושיות מעוררת השראה

נעמי

יש לך שאלה?

אפשר להשאיר פרטים בטופס ואחזור אליך